PERUKI NATURALNE

PERUKI NATURALNE

peruki naturalne Poznań
peruki naturalne Poznań

Niezwykle nam miło, że zdecydowali się Państwo odwiedzić sekcję strony poznańskiego salonu Rokoko poświęconą perukom naturalnym. Oznacza to, że pragną Państwo nabyć produkt z najwyższej półki wykonany z wykorzystaniem wyłącznie najlepszych, najbardziej elastycznych i błyszczących włosów, których nawet wprawne oko nie odróżni od tradycyjnej fryzury. Dysponujemy ogromnym asortymentem produktów znanych marek, takich jak chociażby: ELLEN WILLE, RAQUEL WELCH, PERUCCI, HAIRMANIA, PURE!POWER, HAIR SOCIETY, HAIR2BE oraz QUEENOFNATURE. Z przyjemnością informujemy wszystkich naszych klientów, zarówno stałych jak i potencjalnych, że w naszej ofercie znajdują się systemy dedykowane paniom, panom, dzieciom oraz osobom starszym, co jest gwarancją, że każdy, nawet najbardziej wybredny konsument będzie w stanie wybrać z przedstawionego mu katalogu coś dla siebie. Peruki naturalne Rokoko dostępne w salonie opatrzone są wszelkimi wymaganymi atestami oraz certyfikatami medycznymi. Nie powodują one alergii oraz podrażnień i mogą być noszone niemalże nieprzerwanie bez negatywnego wpływu na skórę głowy. Pomimo ich wyjątkowości i doskonałego wykonania, dokładamy wszelkich starań, aby były one dostępne w atrakcyjnej, dostępnej dla wszystkich cenie. Nasze motto to dbałość o pełną satysfakcję klienta.

Osoby zaznajomione choć nieco z perukarskim światkiem zapewne zdają sobie sprawę, że dostępne obecnie na rynku peruki podzielić można na dwie główne kategorie, a więc produkty wykonane na bazie włosów naturalnych oraz te powstające na bazie włókien syntetycznych. W niniejszej sekcji naszej strony pragniemy poszerzyć Państwa wiedzę o pierwszej z grup, bowiem dzięki temu będą Państwo mogli podjąć ostateczną decyzję i określić, czy właśnie tego typu produktu Państwo potrzebują.

Peruki naturalne – cechy szczególne

Jak łatwo wywnioskować, peruki naturalne wytwarzane są ze ściętych i – zależnie od typu – poddanych obróbce lub też nie włosów ludzkich. Można je dodatkowo podzielić na kilka kategorii w zależności od pochodzenia włosa, z którego są produkowane. Najpopularniejszymi w chwili obecnej są odmiany: europejska, chińska, indyjska, mongolska i słowiańska. Połączenie korzystnej ceny z bardzo dużą dostępnością sprawiły, że w chwili obecnej prym na rodzimym rynku wiedzie odmiana indyjska. Zaraz za nią znajdują się włosy mongolskie, natomiast trzecie miejsce na podiom piastuje odmiana chińska. Osoby, które pragną nabyć produkt z najwyższej półki w salonie peruk w Krakowie i Poznaniu, charakteryzujący się długą żywotnością, wysoką odpornością na niekorzystne warunki atmosferyczne i uszkodzenia mechaniczne oraz gwarantujące zniewalający wygląd przy jednoczesnej naturalności decydują się z kolei na włosy typu europejskiego lub słowiańskiego. Ciekawostką jest fakt, że to właśnie one jako jedyne dostępne są w naturalnym kolorze blond, a więc nie trzeba ich dodatkowo farbować, aby uzyskać ten tak pożądany, zwłaszcza przez przedstawicielki płci pięknej, odcień. Produkty dostępne w naszym sklepie z perukami w Krakowie oraz Poznaniu są opracowywane zarówno ręcznie jak i w sposób automatyczny. Ich bazę stanowi cienka warstwa monofilamentu do złudzenia przypominającego skórę ludzką. To właśnie do niego mocuje się poszczególne pasemka włosów naturalnych, nadając tym samym całości produktu naturalnego piękna. W Krakowie i Poznianiu peruki z włosów naturalnych cechuje także bardzo duża przewiewność, dzięki czemu ich noszenie jest samą przyjemnością, nawet w sytuacji, gdy z nieba leje się żar. Ich zakładanie oraz zdejmowanie również nie stanowi jakiegokolwiek problemu, głównie z uwagi na zastosowanie elastycznych gumek.
W dalszej części materiału pragniemy przyjrzeć się nieco bliżej podziałowi włosów na dwie podstawowe kategorie. Eksperci z branży dzielą je bowiem na typ Virgin, jak również – Remy. Różnice pomiędzy nimi są znacznie większe niż mogłoby się początkowo wydawać!

Peruki naturalne – włos typu Virgin Hair

Do tej kategorii zaliczamy włosy naturalne, które tak przed jak i po podcięciu nie były poddawane jakikolwiek uzupełniającym zabiegom pielęgnacyjnym czy konserwacyjnym, a więc stylizacji, koloryzacji lub modelowaniu. Fakt ten sprawia, że są one niezwykle przyjemne w dotyku, bardzo gładkie, a dodatkowo do złudzenia przypominają naturalną fryzurę. Gwarantujemy, że nawet osoby z najbliższego otoczenia będą miały problemy z odróżnieniem nabytego systemu od Państwa tradycyjnego uczesania.

Peruki naturalne – włos typu Remy Hair

W przeciwieństwie do grupy pierwszej, włosy z tej kategorii poddane zostały dodatkowej obróbce, czy to poprzez modelowanie i stylizację, czy też farbowanie. Dzięki temu są one dostępne w większej palecie kolorów i stylów, co bezpośrednio przekłada się na ich popularność wśród klientów pragnących wyjść poza utarte schematy i poeksperymentować nieco ze swoim wyglądem.

Peruka naturalna sklep Poznań
Peruka naturalna sklep Poznań

Peruki naturalne – kto powinien po nie sięgnąć?

Peruki naturalne stanowią niezwykle popularny produkt na rynku perukarskim, jako że legitymują się one bardzo długą żywotnością. Jeżeli tylko będziemy o nie właściwie dbać i pielęgnować, możemy mieć przekonanie graniczące niemalże z pewnością, że peruka taka posłuży nam przez co najmniej trzy lata. Jeżeli będziemy się z nią obchodzić odpowiednio, a dodatkowo nie będziemy jej zbyt często wystawiać na działanie urządzeń generujących nadmierne ilości ciepła, okres ich pełnej użyteczności można przedłużyć nawet do pięciu lat. Peruki naturalne są też częstym wyborem naszych klientów, ponieważ bardzo łatwo poddają się one wszelkiej maści zabiegom stylizacyjnym oraz konserwacyjnym. Nie należy także zapominać o ich wyjątkowej prezencji, niezwykłej elastyczności i blasku, który wzbudzi zachwyt i zazdrość we wszystkich, którzy zobaczą Państwa w takim systemie. Gwarantujemy, że będzie on przykuwał wzrok niezależnie od warunków oświetleniowych oraz panujących na zewnątrz warunków atmosferycznych. Wszystko to dzięki zastosowaniu w produkcie jedynie najlepszej jakości materiałów i perfekcyjnemu połączeniu ich w jedną całość. Baza systemów naturalnych powstaje z materiału, który nie powoduje podrażnień ani alergii, a więc nie ma jakichkolwiek przeciwwskazań, aby swój nowy nabytek nosili Państwo regularnie, natomiast jeżeli wymagają tego okoliczności – nawet codziennie. Jeżeli będą Państwo chcieli zmienić uczesanie lub kolor swojego systemu, zachęcamy do wizyty w naszym salonie, gdzie pod okiem ekspertów będą Państwo mogli przejść całkowitą metamorfozę i znów poczuć się młodo i pięknie. Zapraszamy do kontaktu i skorzystania z naszych usług.

Peruki naturalne – informacje podstawowe

Przed zakupem peruki należy wziąć pod uwagę, że baza produktu wykonana jest z materiału siatkowego, a więc może zajść sytuacja, w której przy dużym nasileniu światła słonecznego nadmiar potu oraz łoju nie będzie odprowadzany z powierzchni skóry głowy na zewnątrz. Nasi eksperci zalecają także zdejmowanie peruki przed udaniem się na wieczorny spoczynek, bowiem zmiana pozycji podczas snu może prowadzić do powstania zagnieceń oraz mierzwienia się poszczególnych pasemek włosów, przez co na drugi dzień będą one wyglądały o wiele mniej estetycznie. Mimo, że systemy naturalne doskonale poddają się wszelkiej maści zabiegom modelującym oraz stylizacyjnym, to pamiętać należy, aby nie przekraczać nadmiernie ilości stosowanych kosmetyków i środków upiększających, bowiem mogą one negatywnie wpłynąć na strukturę włosów, przyczyniając się do pogorszenia ich ogólnego wyglądu, zwiększenia ich łamliwości, a także – utraty pierwotnego blasku. Nie czeszmy także zbyt intensywnie włosów, szczególnie przy nasadzie, bowiem może to prowadzić do rozwiązania się węzełków przy pomocy których poszczególne kosmyki zostały przytwierdzone do bazy.

Sklep peruki naturalne Poznań
Sklep peruki naturalne Poznań

Peruki naturalne – czy warto ponieść taki wydatek?

Jeżeli chodzi o zalety peruki wykonanych z włosa naturalnego, klienci wymieniają przede wszystkim ich ponadprzeciętny wygląd. Od razu po ich założeniu twarz osoby przymierzającej produkt zmienia się nie do poznania. Nie od dziś wiadomo bowiem, że włosy stanowią jeden z kluczowych elementów naszego wyglądu zewnętrznego. Należy także wspomnieć w tym miejscu o fakcie, iż ich modelowanie oraz szeroko pojęta konserwacja są znacznie łatwiejsze niż ma to miejsce w przypadku produktów powstających na bazie włókien syntetycznych. Dzięki temu możemy dowolną ilość razy zmieniać uczesanie, kolor, a nawet długość systemu, co pozwoli nam zmienić wizerunek i wprowadzić powiew świeżości do naszego życia. Nie sposób nie wspomnieć, iż materiały, z których wykonywane są peruki naturalne sprawiają, że są one bardzo odporne na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych oraz wysokich temperatur. Ten drugi fakt sprawia, że nie straszne są im zabiegi kosmetyczne z wykorzystaniem prostownicy, lokówki, czy suszarki. Co jeszcze przemawiać może za kupnem produktu naturalnego? Naszym zdaniem jest to także długowieczność, bowiem jak już wspominaliśmy we wcześniejszej części materiału – jeżeli zadbamy o niego w sposób prawidłowy i zgodny z zaleceniami ekspertów, będziemy mogli się nim cieszyć nawet do pięciu lat bez konieczności regeneracji peruki lub wymieniania jej na nowy odpowiednik. Produkt ten polecamy wszystkim, którzy pragną synergii naturalnego, pięknego wyglądu, dowolności w modelowaniu raz wybranego uczesania oraz zapierającej dech w piersiach wytrzymałości. Peruka naturalna będzie wręcz doskonała dla wszystkich pacjentów oddziałów onkologicznych po przebytej chemioterapii, jak również osób, które nie są w stanie samodzielnie poradzić sobie z dyskomfortem spowodowanym przerzedzaniem się oraz wypadaniem włosów.

Czy peruki naturalne sprawdzą się lepiej niż systemy na zamówienie?

Naszym zdaniem – jak najbardziej tak. Jeżeli decydujemy się na zakup systemu na zamówienie, bazując wyłącznie na zdjęciach przedstawionych nam w katalogu, po otrzymaniu produktu czekać nas może spory zawód, bowiem nie będzie on zupełnie spełniał naszych oczekiwań. Systemy uzupełnień, które oferuje salon Rokoko to peruki w pełni personalizowane, a więc dostosowywane do preferencji i oczekiwań danego klienta, nie natomiast wykonywane masowo. Co więcej, jeszcze przez sfinalizowaniem zakupu, produkt będą Państwo mogli przymierzyć i podzielić się z naszymi pracownikami swoimi przemyśleniami oraz odczuciami estetycznymi. Jeżeli zajdzie konieczność wprowadzenia jakichkolwiek zmian lub modyfikacji – z przyjemnością podejmą się oni tego wyzwania, tak aby zapewnić Państwu maksimum komfortu oraz satysfakcji. Poniżej zapoznać się można z krótką listą zalet i wad systemów naturalnych oraz tych wykonywanych na zamówienie.

Zalety peruk naturalnych:

 • Dowolna ilość przymiarek
 • Duża przewiewność w okresie letnim
 • Możliwość farbowania
 • Możliwość przymiarki przed zakupem
 • Możliwość zmiany obecnego stylu uczesania w dowolnym momencie
 • Najwyższej jakości włosy od zaufanych dostawców
 • Niemalże nieograniczona paleta kolorów oraz wzorów peruk
 • Szeroka gama baz

Wady peruk naturalnych:

 • Cena wyższa niż przypadku syntetycznych odpowiedników
 • Mniejszy wybór niż w przypadku peruk z włókien sztucznych
 • Ograniczona dostępność na terenie Polski

Cechy charakterystyczne produktów dostępnych na zamówienie:

 • Brak możliwości przymierzenia produktu przed zakupem
 • Wybór dokonywany wyłącznie w oparciu o przedstawione zdjęcia
 • Obowiązek nabycia produktu po zatwierdzeniu zamówienia

Peruki naturalne – właściwa pielęgnacja

Jeżeli chodzi o peruki wykonane z naturalnego włosa, można je stylizować niemalże w dowolny sposób, jako że są one odporne na działanie wysokich temperatur, więc z całą pewnością nie zaszkodzą im regularnie stosowane lokówka, wałki, czy prostownica. Pamiętajmy jednakże, aby zarówno na spodnią jak i na wierzchnią część peruki nakładać kosmetyki pielęgnujące i konserwujące – zapobiegną one utracie przez nabyty produkt swego początkowego blasku.

Peruka krótka naturalna
Peruka krótka naturalna

Zabiegi fryzjerskie a systemy naturalne

Wielu z naszych klientów w Krakowie po zakupie peruki czy systemu naturalnego stroni od fryzjerów, bowiem nie mają oni pewności, czy osoba zajmująca się tradycyjnymi włosami będzie w stanie poradzić sobie ze stylizacją i modelowaniem ich Krakowskiej peruki. Są to obawy zupełnie nieuzasadnione, bowiem systemy powstają w stu procentach na bazie włosów naturalnych, które to cechują się takimi samymi właściwościami jak te stanowiące część naszego zwyczajowego uczesania. Jeżeli jednak nie są Państwo przekonani i nie umieją Państwo pozbyć się uprzedzeń, zawsze mogą Państwo odwiedzić jeden ze sklepów z  perukami  naturalnymi  lub Poznaniu, gdzie nasi pracownicy odpowiednio zadbają o wymodelowanie systemu oraz jego przywrócenie do pierwotnego, doskonałego wyglądu. Co więcej, nasi eksperci z radością podpowiedzą Państwu jakich kosmetyków używać, aby swoim nabytkiem cieszyć się przez możliwie jak najdłuższy okres czasu. Spieszymy także z informacją, że od wielu lat współpracujemy z profesjonalnymi stylistami SecondHair Clinic, którzy dostosują wygląd Państwa systemu do obecnych trendów, Państwa osobistych preferencji oraz okazji. Jeżeli mają Państwo w planach zmianę w określonym stylu, mogą Państwo także przestawić im zdjęcia z katalogu lub magazynu przedstawiające modelkę lub gwiazdę pozującą w danym uczesaniu, a oni dołożą wszelkich starań, aby Państwa produkt wyglądał niemalże identycznie do tego im zaprezentowanego. Zabiegi takie fachowcy przeprowadzić mogą zarówno dla peruk syntetycznych jak i włosa naturalnego.

Peruki naturalne – w jaki sposób je pielęgnować?

PRZYGOTOWANIE: Aby przygotować perukę do zabiegów kosmetycznych oraz pielęgnacyjnych, warto wyposażyć się w specjalny stojak, na którym umieścimy nasz produkt. Zapobiegnie to jego przesuwaniu się oraz umożliwi zadbanie o całą powierzchnię systemu. Wszelkie zabiegi zaczynać powinniśmy od rozczesania peruki, począwszy od dołu i kierując się ku górze. Zastosujmy w tym celu szczotkę lub grzebień o szerokim rozstawie ząbków oraz unikajmy nadmiernie gwałtownych ruchów. 

MOCZENIE: Włosy namaczajmy strumieniem letniej wody począwszy od góry i powoli kierując się ku ich dolnej części. Umożliwi to usunięcie kurzu oraz mniej uporczywych zabrudzeń.

MYCIE: Przechodząc do mycia, na wilgotną perukę nanieśmy, a następnie wmasujmy w jej powierzchnię przeznaczony do tego celu szampon. Mogą Państwo także rozprowadzić kosmetyk przy pomocy grzebienia lub szczotki. Po zakończeniu procesu z wierzchniej strony systemu należy go odwrócić na lewą stronę i wszystkie opisane czynności wykonać ponownie.

SPŁUKIWANIE: Szampon spłukiwać należy z powierzchni peruki począwszy od nasady i powoli kierując się ku dołowi. Pozwoli to upewnić się, że wszelkie nieczystości oraz resztki kosmetyku zostaną usunięte.

APLIKACJA ODŻYWKI: Po zakończeniu mycia możemy także nanieść na powierzchnię peruki specjalną odżywkę dedykowaną systemom uzupełnień włosów wykonanych z włosia naturalnego. Podczas aplikacji zachować należy szczególną ostrożność, zwłaszcza w pobliżu węzełków mocujących kosmyki do bazy, jako że mogą się one poluzować lub rozwiązać jeżeli będziemy wykonywać nadmiernie gwałtowne ruchy.

SUSZENIE: Jeżeli z powodzeniem przeprowadziliśmy wszystkie opisywane powyżej działania, przejść możemy do suszenia naszego systemu. W tym celu owińmy perukę ręcznikiem i delikatnie ją uciskajmy, aby pozbyć się zeń wilgoci. Kiedy zakończymy ten proces, odwieśmy system na wieszak, dzięki czemu woda będzie mogła z niego w sposób naturalny odparować.

Peruki naturalne w Poznaniu

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu peruk i skontaktowania się z naszymi przedstawicielami. Nasze przedsiębiorstwo oferuje swoim klientom ogromny wybór ponad tysiąca różnych stylów, kolorów, gęstości i długości peruk – zarówno wykonanych z włókien sztucznych i dzięki temu tańszych, jak i opracowanych na bazie najwyższej jakości włosów naturalnych dla osób ceniących sobie komfort oraz elegancję. Z przyjemnością udzielimy Państwu także porad odnośnie kosmetyków do pielęgnacji peruk oraz zalecanych sposobów ich konserwacji..