PERUKI SYNTETYCZNE

PERUKI SYNTETYCZNE

peruka syntetyczna Poznań
Peruka syntetyczna Poznań

Jeżeli interesuje Państwo rozwiązanie tymczasowe lub okazjonalne, a więc peruka, której nie trzeba będzie nosić regularnie, a będzie ona mogła być zakładana wyłącznie na specjalne okazje, takie jak oficjalny bankiet lub wyjście ze znajomymi, zapewne zainteresowani będą Państwo bogatym asortymentem peruk syntetycznych, które to legitymują się bardzo wysoką jakością, a jednocześnie – ceną zauważalnie niższą od peruk  wytwarzanych na bazie włosa naturalnego. Warto wiedzieć, że modelowanie, stylizowanie oraz konserwacja takich systemów są zabiegami bajecznie prostymi, a więc będą mogli Państwo w zaciszu własnego domu eksperymentować z fryzurą. Nic nie stoi oczywiście na przeszkodzie, aby i w tej kwestii skontaktować się z pracownikami naszego salonu oraz poprosić ich o wymodelowanie posiadanego produktu w taki sposób, aby jak najpełniej podkreślił kluczowe z punktu widzenia cechy wyglądu zewnętrznego. Włókno, z którego wykonywana jest znaczna część dostępnych w naszym sklepie peruk produktów nosi nazwę kanekalon. Zyskało ono popularność w naszym kraju jak również poza jego granicami, ponieważ niemalże niemożliwym jest odróżnienie go od standardowego włosa. Dzięki temu będą mieli Państwo pewność, że zarówno znajomi jak i członkowie rodziny nie będą w stanie określić, czy noszą Państwo perukę, czy też udało się Państwu znaleźć nowy kosmetyk lub środek medyczny wizualnie zwiększający bujność oraz elastyczność włosów.

Plusy przemawiające za zakupem peruki syntetycznej:

 • Doskonała imitacja włosów naturalnych
 • Materiały hipoalergiczne i niedrażniące
 • Możliwe dłuższe odstępy pomiędzy sesjami konserwacyjnymi
 • Możliwość natychmiastowego zakupu pożądanego modelu
 • Niższa cena niż w przypadku systemów naturalnych 
 • Ogromna liczba różnorodnych modeli, stylów oraz długości
 • Włókna powracają do pierwotnego kształtu po zakończeniu pielęgnacji
 • Zauważalna lekkość peruki

Minusy peruk syntetycznych:

 • Brak możliwości obróbki termicznej oraz modelowania
 • Niemożność zmiany koloru włókien na inny na drodze farbowania
 • Ograniczona trwałość – zwyczajowo do jednego roku
 • Ograniczona wentylacja w okresie letnim
sklep Poznań peruki
sklep Poznań peruki

Do produkcji peruk syntetycznych stosowane są włókna następujących rodzajów:

Modacrylic – włókno syntetyczne, którego skład oparty jest przede wszystkim na akrylu, który to został dodatkowo wzbogacony o polimery. Sprawia to, że legitymuje się ono niezwykła wytrzymałością, odpornością na wszelkiej maści uszkodzenia mechaniczne, jak również – jest niezwykle miękkie w dotyku. Co równie istotne z punktu widzenia codziennego użytkowania, peruki wykonane z włókna syntetycznego powracają do pierwotnego kształtu nawet po przeprowadzeniu inwazyjnych zabiegów pielęgnacyjnych czy konserwacyjnych, dzięki czemu mogą Państwo mieć pewność, że nabytą peruką zawsze prezentować się będzie równie pięknie i olśniewająco. Modacrylic jest w chwili obecnej jednym z najpopularniejszych materiałów w branży perukarskiej, zarówno w naszym kraju jak i jego granicami. Na jego korzyść przemawia przede wszystkim fakt, iż jego struktura sprawia, że niemalże nie ma możliwości odróżnienia go od włosów naturalnych, dzięki czemu większość Państwa znajomych oraz członków rodziny nie będzie w stanie określić czy noszą Państwo perukę, czy też zmienili Państwo styl uczesania. Dlaczego jeszcze warto zastanowić się nad kupnem produktu, którego włókna wykonane zostały właśnie z Modacrylic? Odpowiedź jest niezwykle prosta – materiał ten jest wysoce odporny na działanie promieni słonecznych oraz zarówno wysokich jak i niskich temperatur, dzięki czemu sprawdzi się idealnie podczas dłuższej wycieczki czy bankietu pod gołym niebie organizowanego ze znajomymi. To jednak nie jedyny materiał, z którego może zostać wykonany zamówiony przez Państwa system. Na uwagę zasługuje także wytrzymałe włókno Futura, które to jest bardzo trwałe, elastyczne, a dodatkowo miłe w dotyku. Jego cena nie jest zauważalnie wyższa od Modacrylic, a sam materiał jest odporny na temperatury przekraczające nawet 180 stopni Celsjusza, co sprawi, że nie straszne będą mu wszelkie zabiegi kosmetyczne z wykorzystaniem lokówki, prostownicy lub suszarki. Trzecim z włókien, które może wejść w skład opracowywanego zgodnie z Państwa oczekiwaniami produktu jest Kanekalon – włókno o strukturze i fakturze do złudzenia przypominającej włos ludzki oraz wysoce odporne na uszkodzenia mechaniczne, dzięki czemu będzie ono doskonałym wyborem dla wszystkich uwielbiających życie w ciągłym ruchu, stałe przemieszczanie się oraz beztroskie spędzanie czasu. 

Mimo, że z opisu wywnioskować można, iż wszystkie z nadmienionych włókien są do siebie zbliżone pod względem specyfiki, różnią się one między sobą istotnymi szczegółami, o których poinformują Państwa nasi pracownicy podczas składania zamówienia. Interesującą nowością w kategorii peruk syntetycznych są peruki mieszane. Peruki powstaja z  włosów naturalnych, które to umiejętnie połączono z włóknami syntetycznymi. 

Jak należy dbać o peruki syntetyczne? Zanim przejdziemy do dalszych zabiegów kosmetycznych, rozczesać musimy poszczególne pasma przymocowane węzełkami do bazy przy pomocy szczotki lub grzebienia o szerokim rozstawie relatywnie miękkich ząbków. Umożliwi to rozdzielenie poszczególnych kosmyków oraz znacznie ułatwi pielęgnację.

peruki syntetyczne sklep Poznań
peruki syntetyczne sklep Poznań

Właściwy sposób mycia oraz pielęgnacji peruk syntetycznych

Decydując się na zakup peruki sztucznej w Krakowie oraz Poznaniu pamiętać należy, że wymagają one wysoce specyficznej pielęgnacji, która różni się od sposobu, w jaki dbamy o tradycyjne uczesanie. Nie należy ich czyścić i modelować pod bieżącą wodą. Zamiast tego system należy zamoczyć w misce z letnią wodą, której temperatura nie przekracza 25 stopni Celsjusza. Do wody dodać należy specjalnie dobrany szampon do pielęgnacji peruk, który to wniknie w nawet najtrudniej dostępne zakamarki produktu i umożliwi usunięcie z jego powierzchni zabrudzeń, zanieczyszczeń oraz pozostałości łoju. Namaczanie trwać powinno co najmniej pięć minut. Przez cały ten czas ugniatajmy delikatnie cała powierzchnię peruki, aby ułatwić szamponowi przedostanie się zarówno do bazy jak i do głębiej położonych kosmyków. Kiedy już zakończymy ten proces, perukę przełóżmy do miski z wilgotną wodą i powtórzmy procedurę ugniatania, tak aby zarówno szampon jak i wszelkie nagromadzone zanieczyszczenia mogły zostać usunięte z jej warstwy wierzchniej i spodniej. Kiedy już system lub peruka syntetyczna z Krakowa zostanie odpowiednio umyty, możemy dodatkowo nałożyć na niego odżywkę zwiększającą elastyczność, miękkość oraz sprężystość poszczególnych kosmyków. Następnie nie można zapomnieć o odpowiednim wysuszeniu peruki, co też wymaga odrobiny zaangażowania oraz właściwego podejścia. Perukę należy ułożyć na ręczniku, przykryć go drugim ręcznikiem, a następnie dociskać go delikatnie do powierzchni peruki, aby zapewnić odpowiednią absorpcję wilgoci. Musimy sobie jednakże zdawać sprawę, że działanie takie nie usunie z produktu całej wody, a więc będziemy musieli go energicznie wytrzepać, a następnie umieścić na specjalnym stojaku i pozostawić do wyschnięcia unikając tym samym ryzyka pogniecenia lub podkręcania poszczególnych włókien. Włosy rozczesujmy dopiero po wyschnięciu peruki przy wykorzystaniu grzebienia lub szczotki charakteryzujących się szerokim rozstawem relatywnie miękkich ząbków, co zagwarantuje że podczas pielęgnacji nie uszkodzimy struktury włókien oraz nie doprowadzimy do niepożądanego poluzowania lub całkowitego rozwiązania się węzełków utrzymujących pojedyncze pasemka na swoim miejscu.

ZAPRASZAMY DO SPRAWDZENIA NASZEGO NAJWIĘKSZEGO SKLEPU PERUK W POZNIANU!